link do strony One Salon na facebook
link do strony One Salon na instagramie

Created by mmosci

Regulamin i polityka ptywatności 

ZOBACZ CENNIK

Makijaż permanentny - sposób na idealny wygląd o każdej porze dnia i nocy

 

 

CZY MAKIJAŻ PERMANENTNY BOLI?

 

To bardzo częste pytanie zadawane przed zabiegiem.

Tak. Makijaż permanentny boli, ale odczuwanie bólu jest inne u każdego z nas. Każdy człowiek ma inny próg bólu.

W one Salon nie wykonujemy makijażu permanentnego bez znieczulenia. Moment podania znieczulenia oraz częstotliwość powtarzania jest uzależniona od rodzaju zabiegu, odczuć klientki i długości zabiegu.

 

ZALECENIA PO ZABIEGU MAKIJAŻU PERMANENTNEGO

 

 • Chroń skórę przed promieniami UV i innymi czynnikami drażniącymi - po zabiegu makijażu permanentnego brwi, ust lub kresek nie należy eksponować twarzy na działanie promieni słonecznych.

 • Przez 2 tygodnie zrezygnuj z solarium i przebywania na ostrym słońcu - po tym okresie zabezpieczaj skórę w pigmentowanym miejscu kremem z wysokim UV.

 • Przez 2 tygodnie po zabiegu zrezygnuj również z sauny i basenu - pozwól wygoić się skórze i nie narażaj się na niepotrzebne infekcje.

 • Po zagojeniu się skóry nadal o nią dbaj i nie pozwalaj na nadmierne wysuszanie - makijaż permanentny na dobrze nawilżonej skórze będzie wyglądał i utrzymywał się lepiej.

 

Jak wyglądają usta po zabiegu?

 

Po zabiegu usta będą lekko opuchnięte, a skóra wokół nich zaczerwieniona.

PAMIĘTAJ : Nie wolno robić zimnych okładów na usta po zabiegu makijażu permanentnego, może to spowodować wystąpienie opryszczki.

Usta po zabiegu są obolałe i wrażliwe około 1-2 dni.

 

Jak pielęgnować usta po makijażu permanentnym?

 

 • Przez kilka dni po zabiegu nie mocz, nie trzyj i nie dotykaj ust. Dbaj o ich higienę.

 • Nie powinnaś myć ich mydłem. Stosuj tylko kosmetyki.

 • Stosuj tylko kosmetyki polecone przez linergistkę.

 • Po każdym posiłku dezynfekuj usta - polecamy to zwłaszcza osobom które mają skłonność do opryszczki.

 • Przez około 2 tygodnie od wykonania makijażu permanentnego ust nie należy korzystać z basenu, sauny i solarium ( aby uniknąć ryzyka niepotrzebnej infekcji).

 

Dlaczego możesz mieć suche usta po makijażu permanentnym?

 

Przez kilka dni po zabiegu Twoje usta będą przesuszone, ponieważ naruszony podczas zabiegu naskórek będzie się wyłuszczał. Dlatego tak ważne jest jego nawilżanie.

 

Czym smarować usta po makijażu permanentnym?

 

W pielęgnacji ust po zabiegu makijażu permanentnego najważniejsze jest to, aby nawilżać, a nie natłuszczać. Nie stosuj tłustych maści, kolorowych pomadek i błyszczyków.

Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego ust?

 

To czy Twój makijaż będzie wyglądał idealnie zależy również od Ciebie. Dobrze nawilżona skóra równomierniej przyjmuje pigment. Mocno popękane i łuszczące się usta są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

Osobom ze skłonnością do opryszczki zaleca się przyjmowanie trzy dni przed i trzy dni po zabiegu leków przeciwwirusowych ( np. Heviran).

Usta po wykonaniu makijażu permanentnego będą opuchnięte i delikatnie zaczerwienione, co utrzyma się przez kilka godzin po zabiegu. Twój kolor ust bezpośrednio po zabiegu będzie ciemniejszy przez około 7 dni. Jest to całkowicie normalne. Po tygodniu około 50 % koloru "wyłuszczy się", a usta po procesie gojenia uzyskają jaśniejszy odcień. Dlatego też po 3-6 tygodniach zapraszamy do One Salon na bezpłatną wizytę kontrolną podczas której można dopigmentować makijaż permanentny ust.

Makijaż permanentny ust to wyjątkowy komfort. Zapomnij o ciągłym poprawianiu makijażu po jedzeniu. Wyglądaj pięknie na siłowni czy basenie. Dobierzemy subtelny kolor, który odświeżysz tylko błyszczykiem, bez patrzenia w lustro. Makijaż permanentny ust może poprawić i wyrównać kontur, uwydatnić kolor czerwieni wargowej, dzięki czemu Twoja twarz będzie wyglądać młodziej i atrakcyjniej.

MAKIJAŻ PERMANENTNY USTA

Jak pielęgnować powieki po makijażu permanentnym?

 

 • Po zabiegu makijażu permanentnego stosuj się do zaleceń linergistki i używaj tylko polecanych przez nią kosmetyków.

 • Nigdy nie trzyj skory, nie zdrapuj łuszczącego się naskórka.

 • Nie myj skóry mydłem i innymi mocnymi środkami.

 • Pamiętaj, że skórę wokół brwi należy nawilżać, a nie natłuszczać.

 

Czy po zabiegu makijażu permanentnego oczu można używać odżywek do rzęs?

 

Do całkowitego wygojenia się skóry nie wolno używać żadnych preparatów odżywczych do rzęs. Możesz zacząć je stosować po wygojeniu się skóry i po drugiej wizycie w salonie. Pamiętaj, że preparaty na porost rzęs należy odstawić również na miesiąc przed zabiegiem.

 

Po jakim czasie schodzi opuchlizna z oczu?

 

Opuchlizna po makijażu permanentnym oczu utrzymuje się od kilku godzin do 2 dni. Szybkość jej schodzenia i intensywność puchnięcia oczu jest uwarunkowana indywidualnymi właściwościami każdego organizmu.

Na opuchnięte powieki najlepiej pomaga zimny okład. Zimno najlepiej koi oczy i powoduje, że opuchlizna szybko schodzi. Można użyć czystych schłodzonych worków żelowych .

 

Kiedy można zacząć się malować?

 

Daj odpocząć oczom 2-3 dni bez makijażu. Jeżeli nie możesz się obejść bez makijażu, zrób delikatny makijaż. Postaraj się tak pomalować oczy, aby nie wymagały intensywnego zmywania. Przy demakijażu staraj się nie trzeć oczu.

Jeżeli codziennie rano wykonujesz kreskę górną na powiece i nie wyobrażasz sobie makijażu bez eye-linera, powinnaś pomyśleć o wykonaniu jej na stałe. Zaoszczędzisz na czasie i zyskasz zawsze perfekcyjny rysunek. Oczy będą wyglądały perfekcyjnie niezależnie od sytuacji ( basen, sauna, plaża).

W zależności od potrzeb makijaż permanentny na powiekach można wykonać delikatnie zagęszczając tylko linię rzęs lub w sposób bardziej dekoracyjny. Ostateczny kształt kreski zawsze dobieramy do indywidualnych cech budowy powieki.

MAKIJAŻ PERMANENTNY OCZU (kreski)

Jak Wyglądają brwi po zabiegu makijaży permanentnego?

 

Bezpośrednio po zabiegu skora w okolicach brwi może być lekko zaczerwieniona. Czas podrażnienia skóry zależy od indywidualnych uwarunkowań, zazwyczaj zaczerwienienie znika po kilku godzinach.

Zawsze brwi bezpośrednio po zabiegu mają ciemniejszy kolor od zamierzonego przed zabiegiem

 

Dlaczego brwi po zabiegu makijażu permanentnego są ciemniejsze?

Bezpośrednio po zabiegu brwi są ciemniejsze od wybranego koloru nawet o 50%. Barwnik ciemnieje zazwyczaj w ciągu 2 kolejnych dni od zabiegu i utrwala się w skórze. Po dwóch - trzech dniach naskórek zaczyna się wyłuszczać i około 40-50% barwnika znika. Wtedy brwi osiągają jaśniejszy docelowy kolor. Makijaż, który tuż po zabiegu jest bardzo delikatny po wyłuszczeniu naskórka może prawie wcale nie pozostać widoczny. Aby zobaczyć ostateczny kolor jednorazowego zabiegu makijażu permanentnego należy spokojnie odczekać 3-4 tygodnie.

O ile zjaśnieją brwi po zabiegu makijażu permanentnego?

Po wyłuszczeniu się naskórka brwi jaśnieją nawet o 50%. Często konieczna jest dodatkowa wizyta na której uzupełnia się pigment. Korekta makijażu powinna się odbyć po około 4-6 tygodniach od pierwszego zabiegu. W One Salon druga wizyta uzupełniająca wliczona jest w cenę zabiegu.

Jak długo goi się skóra po makijażu permanentnym?

Całkowity proces gojenia się skóry wynosi około miesiąca. Po około 3 dniach od zabiegu zaczyna się wyłuszczać naskórek wraz z częścią pigmentu. W miejscu pigmentacji mogą pojawić się maleńkie strupki. Pamiętaj nie zrywaj łuszczącego się naskórka ani strupków ! Możesz uszkodzić makijaż i pozostawić blizny.

Jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym?

 

Makijaż permanentny brwi to zabieg podczas którego barwnik wprowadzany jest do skóry. W zależności od metody wykonania wprowadza się go igłą- przy użyciu nowoczesnego urządzenia lub różnego rodzaju ostrzami (przy metodzie microblading). Zabieg ingeruje więc w skórę i przerywa ciągłość naskórka. Dlatego też po zabiegu należy odpowiednio dbać o skórę, aby efekt makijażu nie został zepsuty.

 

 • Po zabiegu makijażu permanentnego stosuj się do zaleceń linergistki i używaj tylko poleconych przez nią kosmetyków.

 • Nigdy nie trzyj skóry, nie zdrapuj łuszczącego się naskórka.

 • Nie myj skóry mydłem i innymi mocnymi środkami.

 • Pamiętaj, że skórę wokół brwi należy nawilżać, a nie natłuszczać.

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI

 

Idealny kształt brwi, to rzadkość. Brwi rosną nieregularnie, a w łuku brwiowym często zdarzają się przerwy i braki włosków. Włoski w łuku brwiowym zanikają też na skutek wieku lub nieodpowiedniej regulacji. Makijaż permanentny brwi jest w takich przypadkach niezastąpiony.

W makijażu permanentnym brwi stosujemy kilka technik: cieniowania, ombre i piórkową. Dzięki nim możemy uzyskać bardzo naturalny efekt.

 • Metoda cieniowania polega na wyrównaniu kształtu brwi i podkreśleniu ich koloru.

 • Metoda piórkowa polega na precyzyjnym stworzeniu łuku brwiowego składającego się z pojedynczych włosków.

 • Metoda ombre 

 

Nie wiesz jaka metoda będzie najlepsza dla Ciebie? - Umów się na bezpłatną konsultację w One Salon.

Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny oczu (kreski)

Makijaż permanentny oczu

Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust

Jeśli wahasz się przed wykonaniem makijażu permanentnego, zapraszamy na bezpłatną konsultację. Zdecydujesz po wykonaniu rysunku wstępnego. Chętnie odpowiemy również na wszystkie Twoje pytania.

Bezpłatna konsultacja - rysunek wstępny, dobór koloru.

Czym jest makijaż permanentny? Makijaż permanentny to sposób na podkreślenie piękna Twoich brwi, oczu czy ust. Polega na wprowadzeniu w płytkie warstwy skóry pigmentów, które podkreślą kontur brwi, dolnych i górnych powiek lub ust. Jest to idealna metoda na piękny wygląd w każdej sytuacji.

MAKIJAŻ PERMANENTNY

One Salon Kosmetyka Nowoczesna

SALON KOSMETYCZNY Lublin 

Zadzwoń:

576 816 016

 

Umów się na wizytę online

Logo One Salon Lublin